Tereza Srbova

Pravidla spolupráce formou TFP

07.09.2014 / Tereza Srbová / #foceni #tfp / blog
Pokud máte zájem o spoluprácí formou TFP, projděte si základní body, které u focení vyžaduji.
  1. Hlavním důvodem proč mimo svých komerčních projektů fotím i formou TFP je možnost poznat nové, mnohdy zajímavé lidi, neokoukané tváře. Tvořím si tím vlastní databází modelek, které za předpokladu příjemné spolupráce následně používám ve svých projektech. Z toho vyplývá, že výstupem z takového focením pro mě je hlavně poznatek o modelce a o tom, co dokáže předvést. Výstupem pro modelku je převážně 1-3 fotky na kterých strávím zpravidla dost času a proto nabízím a očekávám profesionální přístup.
  2. Časová náročnost může mít za následek, že pokud se mi nelíbí žádná fotka, tak bohužel žádnou neposkytnu. Ale toto se zatím nestalo.
  3. Je třeba chápat, že i po několika hodinovém focení má práce nekončí. Retuše můžou zabrat i 8h, proto je třeba chápat, jak omezený výstup, tak i moji neochotu se pouštět do postprodukce, pokud s fotkou nejsem spokojená.
  4. Fotím převážně ve spolupráci s mým agenturním kolegou, takže pokud se stydíte před více lidmi, nemá spolupráce smysl.
  5. Vzhledem k tom, že všichni musíme z něčeho žit, tak i já musím dávat přednost placeným zakázkám, termín odevzdání výstupu z TFP tedy není žádný. Nicméně většinou to zvládám do 2-3 týdnů.
  6. Spousta z vás se prezentuje fotkami, které mírně řečeno ne vždy odpovídají realitě. Proto než se sejdeme uvítám neupravené fotografie obličeje a celé postavy.
  7. Přímý výstup z foťáku nikdy neposkytuji.
  8. Vzhledem k tomu, že na výsledné fotografie mám autorské právo, nepřeji si jakékoliv následné úpravy, ořezy, změnu barev či zveřejnění bez loga, mého jména a odkazu na web.
  9. A hlavně si všichni chceme spolupráce užit a v dobré náladě a pohodě něco zajímavého vytvořit, takže se na vás těším!